Doğalgaz Brülör Çalışma Prensipleri Nelerdir?

Doğalgaz Brülör Çalışma Prensipleri Nelerdir?

Doğalgaz brülörleri, doğal gaz yakıtı kullanarak ısı üreten cihazlardır.

Doğalgaz brülörlerinin çalışma prensibi aşağıdaki adımları içermektedir:

Yakıt Alımı: Doğalgaz brülörüne, doğal gaz beslemesi yapılır. Bu gaz, gaz boru hattından veya fıçılar aracılığıyla brülöre getirilir.

Yakıt Emme: Brülör, doğal gazın emilmesi için bir pompa tarafından yardımcı olur. Emilen gaz, yakıt enjeksiyon sistemi tarafından kontrol edilir.

Yakıt Kontrolü: Yakıt enjeksiyon sistemi, doğal gazın ne kadar ve ne zaman brülörün yakma kamerasına enjekte edileceğini kontrol eder.

Yakıt Yakma: Doğal gaz, brülörün yakma kamerasında yakılır. Bu sırada, gaz yakma odasının içindeki hava, yakma odasına verilen hava ile karışır ve oksijen ile yakıt reaksiyonu gerçekleşir.

Isı Üretimi: Yakılan doğal gaz, ısı enerjisi üretir. Bu ısı, brülörün içindeki su veya buhar tüplerini ısıtır.

Isı Transferi: Isıtılan su veya buhar, ısıtma veya üretim sistemine aktarılır ve burada kullanılır.

Alev Kontrolü: Brülör, alev sürekliliğini ve düzenli bir şekilde çalışmasını kontrol etmek için bir alev kontrol sistemi kullanır.

Emisyon Kontrolü: Doğalgaz brülörleri, çevre kirliliğini önlemek için emisyon kontrol sistemleri kullanır. Bu sistemler, brülörün çıkardığı karbondioksit (CO2), azot oksit (NOx), partikül madde gibi zararlı emisyonları minimize etmek için tasarlandı.


Brülör Fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız

WhatsappWhatsapp
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
×